Skaut Blansko Středisko Světla

Závod vlčat a světlušek Blansko 2012

Okresní kolo

Moje milé sestřičky a bráškové :)

Letos se společně setkáme 5.5.2012 na okraji města Blanska u přehrady na Palavě.
Celý závod bude zasazen do symbolického rámce:

"Cesta strojem času"

Podíváme se do dob minulých, ale také budoucích a společnými silami budete muset zachránit Strom života, ale to už bych předbíhal.... :)

Teď to nejdůležitější:

• Registrace hlídek: 8:30 - 9:00
  • Slavnostní nástup: 9:00
  • Start první hlídky: 9:30
  • Předpokládané ukončení: 16:00
!!UPOZORNĚNÍ!! Do areálu blanenské přehrady Palava je zakázáno chodit se psy. Proto prosíme nechce své mazlíčky doma ;)

Účastník závodu

Účastníkem závodu může být pouze člen Junáka, který k 31.8. roku konání závodu nedovršil dvanáctý rok věku (tj. např. 11,5 roku, ale už ne 12,0 a více) a současně navštěvuje nejvýše 5. třídu základní školy. Například pro rok 2012 se jedná o členy s datem narození 31.8.2000 a mladší (tj. např. 15.12.2000, 30.1.2001 atd.).

Soutěžní hlídky

• 5 - 7 členů (výjimečně 4 - 8)
  • V případě koedukovaných oddílů a při vytváření střediskových hlídek je možné sestavit hlídku smíšenou, která bude hodnocena v rámci kategorie převažujícího pohlaví.
  • V případě rovnosti obou pohlaví v hlídce soutěží hlídka v dívčí kategorii.
  • Hlídky po dobu samotného závodu doprovází doprovod z jiného střediska.
  • Povinný je stejný oděv pro všechny členy hlídky buď skautský kroj, oddílové tričko,..., nebo oblečení zasazené do symbolického rámce

Hlášení na stanovištích

Každá hlídka se při závodě stává jednou z odvážných výprav cestujících časem. Hlídka bude mít povinnost se na stanovišti, které se bude odehrávat v jiném čase ohlásit tak, aby nic netušící domorodci na stanovištích pochopili důležitost jejich výpravy a hlídce pomohli s jejich posláním!
Jak by takové představení mělo vypadat:
  • Klasické skautské nastoupení
  • Hlídka si sama připraví a secvičí vlastní. Možnosti jsou neomezené – jak hlasem, tak tělem se dají dělat divy. Použijte prvky ze symbolického rámce.
Cílem hlášení na stanovištích je zřetelně oddělit jednotlivé disciplíny, jasně vytyčit jejich začátek a konec a dát všem disciplínám řád a sjednocující prvek.

Seznam disciplín

1. Znalost první pomoci
  2. Znalost dopravních značek
  3. Manuální zručnost
  4. Fyzická zdatnost
  5. Logické myšlení
  6. Schopnost řešit problémové situace
  7. Schopnost komunikovat
  8. Pobyt v přírodě
  9. Kuchařská dovednost
  10. Schopnost orientace

Doprovodný program

Po dobu celého dne bude pro účastníky připraven bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie, tak abychom navodili přátelskou a rodinou atmosféru tohoto setkání. Mimo jiné to bude:

• lanové centrum
  • lodičky
  • lukostřelba
  • vzduchovky
  • rukodělky
  • a mnoho dalšího

Přihlášky

1. Předběžnou přihlášku je možno podat přímo zde viz. níže.
  2. Řádnou přihlášku si můžete stáhnout zde a vyplněnou ji zaslat na ZVAS.BK@email.cz

Co sebou

• 20Kč startovné na osobu
  • Jídlo a pití
  • Dobré boty
  • Pláštěnku
  • Něco na hlavu (proti slunci)
  • kartičku pojišťovny
  • šátek
  • kroj/převlek

Stánek s občerstvením

Po celý den zde bude k dispozici pití (čaj, šťáva).
Dále pak za nějaký peníz KOFOLA a PÁREK V ROHLÍKU. :)

Další informace budou průběžně doplňovány....a kdyby náhodou, pište na vit.porizek@seznam.cz

Mapa a prostor pro diskuzi je zde

Moc se na Vás těšíme! Za celý organizační tým zdraví Vít Pořízek - Rytíř, Středisko Světla Blansko