Skaut Blansko Středisko Světla

KonecSobota 16:30
Kde: Křtiny

Tentokrát opět do Křtin v sobotu 21.4.2018

Letošní skautská pouť nás po osmi letech opět zavede do Křtin, cílem bude zdejší poutní chrám Jména Panny Marie.

Začátek poutního putování, registrace a rozdělení do hlídek bude probíhat od 8.00 hod ve Staré Huti, což je osada v údolí Křtinského potoka nad Adamovem. Sem budou poutníci přivezeni speciálními autobusy, které budou přistaveny před nádražní budovu ČD Adamov (nikoliv Adamov zastávka) od vlaků přijíždějících od Brna v 8.19 a 9.20 hod a od Letovic v 7.41, 8:39 a 9:42 hod. Poutní drsňáci sem mohou dorazit pěšky, pro ně bude snazší vystoupit ve stanici Adamov Zastávka. V průběhu dopoledne bude na několika stanovištích v rámci putování do Křtin probíhat program. Můžete se mimo jiné těšit na prohlídku Františkovy hutě, jeskyně Býčí skála a celkově na krásnou přírodu chráněné krajinné oblasti Moravského krasu. Celá pouť bude ukončena mší svatou v 15:30 v poutním chrámu Jména Panny Marie.

Délka poutní trasy je asi 7 km. Startovné pro všechny účastníky činí 60 Kč, poutní drsňáci 50 Kč. Startovné zahrnuje jízdné autobusem na start, prohlídku jeskyně Býčí skála a pití a teplé občerstvení ve Křtinách. V jednání je sleva na vstupné do jeskyně Výpustek, o výsledku vás včas uvědomíme.

Po mši svaté zajistíme pro zájemce přistavení zvláštních autobusů, které odvezou poutníky na nádraží ČD do Adamova, nebo do Brna. Cena za odvoz z pouti je v jednání a bude se odvíjet od počtu účastníků, nepřekročí však 20 Kč.

Důležité: V kostele se v zimě netopí, v dubnu je tam ještě velká zima, proto se všichni dobře oblečte! Určitě využijete i karimatku na sezení po trase a v kostele na zemi. S sebou si každý vezměte hrneček či jinou nádobu na nápoje, letos nebudeme používat plastové kelímky!

NUTNOST přihlášení alespoň přibližného počtu lidí. Je třeba také uvést, kterým vlakem plánujete do Adamova přijet a také jestli požadujete zajištění odvozu zpět do Adamova nebo Brna a nebo využijete linkové autobusy či jiný způsob.

Jeskyně Výpustek

Podařilo se nám dojednat, že všichni účastníci pouti budou mít na vstupném  do jeskyně slevu,  vstup bude za jednotnou cenu Kč 45.-

(jinak jsou tam vstupy za 120, 90 a 70 Kč) . Ti kdo chtějí  jít do jeskyně, by měli přijet již prvními vlaky, aby stíhali - prohlídka jeskyně trvá  70 minut.

Aktuálně:

• Deadline řádného přihlašování je středa 18.4., pro přihlášené později již nemůžeme zajistit přepravu k registraci a ze Křtin. Úplný deadline přihlašování je 20.4. ve 14:00, poté již nebude možné vyplnit přihlášku.
  • Skvělou zprávou je, že nám potvrdil svou účast a mši svatou bude celebrovat náš pan biskup Mons. Vojtěch Cikrle, který chce po nemoci načerpat novou energii ve skautském společenství!

Přihlašování pomocí formuláře ZDE (https://goo.gl/forms/XXa17136tndVdAau1)

Případné otázky směřujte na:

Jan Pořízek-Bobr

Telefon 732323928